Program პროგრამა


1
15.09.2021 ოთხშაბათი – Wednesday


 

 

19:00 საათი / 6PM

ფესტივალის საზეიმო გახსნის ცერემონია

და მერაბ კოკოჩაშვილის მხატვრული ფილმი „მწვერვალი“ ჩვენება
(ფილმი აღდგენილია კინოსტუდია „ქართული ფილმის მიერ“ ეროვნული არქივის ხელშეწყობით.)

Grand Opening Ceremony of the Festival and Merab Kokochashvili’s Feature Film “Peak”
(The Film was restored by Film-Studio “Georgian Film” with National Archive’s aid)

 

 


2
16 .09.2021 ხუთშაბათი / Thursday


1200 საათი / 12AM
პირველი საკონკურსო სეანსი – First Competition Session
ხანგრძლივობა / Duration – 99 წთ / mins.

1. კახეთის მატარებელი (საქართველო) – რეჟ.: ლალი კიკნაველიძე ( 45 წთ)
Kakhetian Train (Georgia) – Dir.: Lali Kiknavelidze (45 mins)

2. კაფე (სამხრეთ კორეა) – რეჟ: სუმინ პაკი (28 წთ)
Coffee Place (South Korea) – Dir.: Soo-min Park (28 mins)

3. საოცარი ამინდი (თურქეთი/გერმანია) – რეჟ.: ოკან აკგუნი (11წთ)
Beautiful Weather (Turkey/Germany) – Dir.: Okan Akgun (11 mins)

4. ცეცხლმაქრი (ესპანეთი) – რეჟ.: როდრიგო სოპენია, ჯოანა სოლნადო (5წთ)
Fire extinguisher (Spain) – Dir.: Rodrigo Sopeña, Joana Solnado (5 mins)

5. ოქროს წუთები (ლიეტუვა) – რეჟ.: საიულის ბარადინსკასი (10 წთ)
Golden Minutes (Lietuva) – Dir.: Saulius Baradinskas (10mins)

16:00 საათი / 4PM
მეორე საკონკურსო სეანსი – Second Competition Session
ხანგრძლივობა / Duration – 100 წთ / mins.

 

1. ცხოვრება სამ ხმაში (აშშ) – რეჟ.: მარინა კაგანოვა და ლეო დეკრისტოფორო (35წთ.)
Life in three voices (USA) – Dir.: Marina Kaganova & Leo Decristoforo (35 mins)

2. ჩრდილების თამაში (ჰონგ კონგი) – რეჟ.: ოუიან ძუნხაო (15წთ)
Shadow Play (Hong Kong) – Dir.: Au Yeung Chun Ho (15 mins)

3. ფუნჯები და ხის ტოტები (სამხრეთ კორეა) – რეჟ.: ქომეილ სოჰეილი (10 წთ.)
Brushes and Branches (South Korea) – Dir.: Komeil Soheili (10 mins.)

4. ჩემი შავი გული (სომხეთი) – რეჟ.: გარუშ ღაზარიანი (16 წთ.)
My Black Heart (Armenia) – რეჟ.: Garush Ghazaryan (16 mins.)

5. საბეჭდი მანქანა (მაროკო) – რეჟ.: ოსამა ლამარზი ალაოუი (14 წთ.)
The Machine (Morocco) – Dir.: Oussama Lamharzi Alaoui (14 mins.)

6. მიაუ (რუსეთი) – რეჟ.: ვასილი შერბაკოვი (10 წთ.)
Meow (Russia) – Dir.: Vasily Sherbakov (10 mins)

 

მთის თემატიკის ფილმების სექცია
Mountain-themed Films’ Section

19:00 საათი / 7PM
ხანგრძლივობა / Duration – 88 წთ / mins.

1. ჩოგორი და უჩინარი მთამსვლელები (პაკისტანი) – რეჟ.: იარა ლი (53წთ)
K2 and the Invisible Footmen (Pakistan) – Dir.: Iara Lee (53 mins)

2. ჯურია – ჭოკის მცველები (ესპანეთი) – რეჟ,: პედრო კუბილესი (35 წთ.)
Jurria – Guardians of the Pole (Spain) – Dir.: Pedro Cubiles (35 mins)

 


3
17 .09.2021 პარასკევი / Friday


12:00 საათი / 12PM
მესამე საკონკურსო სეანსი – Third Competition Session
ხანგრძლივობა / Duration – 82 წთ / mins
.

1. ერთად აღარასდროს დავიკარგებით (უკრაინა) – რეჟ.: ეუგენი კოშინი (35 წთ.)
We’ll never get lost again (Ukraine) – Dir.: Eugene Koshin (35 mins)

2. თანაცხოვრება (ირანი) – რეჟ.: ქომეილ სოჰეილი (12წთ.)
Coexist (Iran) – Dir.: Komeil Soheili (12 mins.)

3. სუპერჯილდო (რუსეთი) – რეჟ.: კონსტანტინე ჭელიძე (15წთ.)
Superprize (Russia) – Dir.: Konstanine Chelidze (15 mins.)

4. მარადონას ფეხები (გერმანია) – რეჟ.: ფირას ხოური (20 წთ.)
Maradonna’s Legs (Germany) – Dir. Firas Khoury (20 mins.)

16:00 საათი / 4PM
მეოთხე საკონკურსო სეანსი – Third Competition Session
ხანგრძლივობა / Duration – 104 წთ / mins.

1. კრიმანჭულის ქურდები (საქართველო) – რეჟ: ხათუნა ხუნდაძე (21წთ)
Take the Judel and Run – Georgia – Reg: Khatuna Khundadze (21) არასაკონკურსო

2. მთვარის შუქი (სამხრეთ კორეა) – რეჟ.: დუ ძიაჩენი (21 წთ.)
MoonLight (South Korea) – Dir. Du Jiachen (21 mins)

3. ლატარია (ბანგლადეში) – რეჟ.: კ.მ. კანაკი (10 წთ.)
Lottery (Bangladesh) – Dir.: Km Kanak (10წთ)

4. მფრინავი თევზები (ირანი) – რეჟ.: მოჰამედ ტოურივარიანი (14 წთ)
Parvaz Mahiha (Iran) – Dir.: Mohammad Towrivarian (14 mins.)

5. გაზაფხულის დღეები (მაროკო) – რეჟ.: იმად ბადი (18 წთ.)
Spring Days (Morocco) – Dir.: Imad Badi (18 mins)

6. დიდი მანძილი (ისრაელი) – რეჟ.: ორ სინაი (20წთ.)
Long distance (Israel) – Dir.: Or Sinai (20 mins)

მთის თემატიკის ფილმების სექცია
Mountain-themed Films’ Section

18:30 საათი / 630PM
ხანგრძლივობა / Duration – 87 წთ / mins.

1. ევერესტი – რთული გზა (სლოვაკეთი) – რეჟ.: პავოლ ბარაბასი (52 წთ)
Everest – The Hard Way (Slovakia) – Dir.: Pavol Barabas (52 mins)

2. კარგი კაცი-ხოჩა მარე  (საქართველო)  – სპარტაკ ფარჯიანი  (35 წთ.)
Good Lad (Georgia)  – Spartak Parjiani (35 mins)

 


4
18.09.2021 შაბათი / Saturday


მთის თემატიკის ფილმების სექცია
Mountain-themed Films’ Section

12:00 საათი / 12AM
ხანგრძლივობა / Duration –90 წთ / mins.

1. მოვსპოთ ყველა მახინჯი (გერმანია ) – რეჟ: ბეტინა ელერკამ,იორგ ჰაიტმანი (90)
We wanted to kill all nasty ones -Germany (90 mins)
Reg:Bettina Ellerkam, Jörg Heitmann

 

 

16:00 საათი / 4PM
მეხუთე საკონკურსო სეანსი – Fifth Competition Session
ხანგრძლივობა / Duration – 90 წთ / 90 mins.

 

1. ჩვენი ზღვა (საბერძნეთი) – რეჟ.: დიმიტრის ანაგნოსტოუ (25 წთ.)
Mare Nostrum (Greece) – Dir.: Dimitris Anagnostou (25 mins.)

2. მდინარის მდუმარება (პერუ) – რეჟ.: ფრანჩესკა კანეპა ( 14 წთ.)
Silence of the River ( Peru) – Dir.: Francesca Canepa (14 mins.)

3. გაბნევა (უკრაინა) – რეჟ.: მარია საულკო (15 წთ.)
Dispesrion (Ukraine) – Dir.: Maria Saulko (15 mins)

4. სულის მდინარე და შავკანიანთა სულისშემძვრელი მოგონებები (ბრაზილია) – რეჟ.: ტაინე ინასია, თაინარა რესენდე (20 წთ.)
Soul river and Black memories (Brazil) – Dir.: Taize Inácia, Thaynara Rezende (20 mins.)

5. სამზადისი (საქართველო) – რეჟ.: ილია ასიტაშვილი (16 წთ.)
Preparation (Georgia) – Dir.: Ilia Asitashvili (16 mins.)
________________________

 

18:00 სთ./ 5PM – ფესტივალის საზეიმო დახურვის ცერემონია და ბანკეტი
Grand Closing Ceremony of the Festival and a Banquet

დახურვა

გიორგი მრევლიშვილის ფილმით “საქართველოს შორეული ხეობები”
Closing with Giorgi Mrevlishvili’s Film „The Remote Valleys of Georgia“

 


5
19 სექტემბერი – კვირა / Sunday


12:00 საათი / 12PM
ფესტივალის პარტნიორის „არსენალის“ სპეციალური სექცია /
Special Section of Festival’s Partner “Arsenal”

1. “ატლანტი” – ნანა ჯორჯაძე / “Atlanta” – a Film by Nana Jorjadze

(ფილმები აღდგენილია “არსენალის” მიერ – These films were restored by “Arsenal”)

2. Curupira – a Film by “Arsenal”
3. GYLFAGINNING – a Film by “Arsenal”

14:00 სთ- მთის თემატიკის საბავშვო ფილმი –
„ამელი გარბის“ (გერმანია) – რეჟ.ტობიას ვიმანი (97 წთ)

2PM – Mountain-themed Children’s Film –
“Amelie Rennt”(Germany ) – Reg. Tobias Wiemann (97 Min.)

 

17;00 სთ./5PM – გამარჯვებული ფილმების ხელახალი ჩვენება

                                                                                                                                      Repeat winner films